Güncel haberler
Ana Sayfa / INSTAGRAM TAKİPÇİ KAZANMA 2017

INSTAGRAM TAKİPÇİ KAZANMA 2017

Instagram Takipçi Kazanma 2017

Hemen hepimiz sosyal medya ile iç içe yaşıyoruz. Birçoğumuz hemen her yaptığımızı her gittiğimiz yeri bu mecralarda paylaşıyoruz. Paylaştıklarımıza çok beğeni alınca seviniyoruz, kim bilir belki kimi zaman fenomen bile olmak istiyoruz. Çok beğeni almak fazla takipçimiz olması ile doğru orantılı. Sosyal ağlarda takipçi kazanmak ve bunları kalıcı olarak sürdürebilmek birçok kişinin uzun zamandır uğraştığı ve pek başarılı olamadığı bir konu. Özellikle popüler fotoğraf ve video paylaşım ağlarından olan hatta bu konuda alanında benzeri olmayan instagram takipçi hilesi hiçte zor değil. Bu konuda farklı yöntemler var. Takipçi arttırma programları ve doğal yöntemler. Doğal yöntemlerle takipçi artırmak biraz sabır istiyor. Bu konu ile ilgili sizin için birkaç önerimiz var. Başlangıç olarak etkileyici ve sizi yansıtan bir profil fotoğrafı. Fotoğrafınız ne kadar etkileyici olursa takipçi sayınız o kadar çok olacaktır. Kullanıcı profilinizi güncel tutmanız buna katkı sağlayacaktır.

Kullanıcı Adı ve Gizlilik

Önemli diğer bir faktörde kullanıcı isminiz. Kullanıcı isminiz ne kadar kolay akılda kalıcı ve anlaşılır olursa takip etmek isteyenlerin sizi bulması aynı oranda kolaylaşır. Kullanıcı adı ve ilginç fotoğrafın yanı sıra profiliniz takipçiniz olmayanlara kapalı olmalıdır. Profil gizliliğiniz açık olursa, içerikleriniz veya paylaşımlarınızın beğenilmemesi durumunda hedef kitleniz takip etmeden sayfanızdan ayrılabilir. Profiliniz gizli olur ise merak unsuru takip isteği uyandırma konusunu kolaylaştıracaktır.

Instagram Takibe Takip Yöntemi

Farklı profilleri takip edip insanların size dönüşünü sağlamak takipçi sayısını artırmak için başka bir yöntemdir. Bu şekilde takipçi kazanma ihtimaliniz yaklaşık %30 – %40 civarında. Bu yöntemin en güzel yanı istediğiniz kitleye ulaşabilmeniz ve istediğiniz özellikte takipçilere ulaşmanızdır.  En büyük dezavantajı ise, bir süre sonra takip ettiklerinizin sayısı sizi takip edenlerden çok olabilir. Bu sorunun çözümü için instafllow uygulaması ile sizi takip etmeyenleri takipten vazgeçebilirsiniz. Örneğin, yemek ile ilgili bir sayfayı takip ediyorsanız, beğeni ve yorum yapıyorsanız; o sayfayı takip eden diğer kişilerin ilgisini çekip sizi takip etmelerini sağlamış olursunuz. Popüler instagram hesaplarını takip etmeniz, paylaşımlarını beğenip yorum yazmanız takipçi sayınızın artmasında oldukça yardımcı olacaktır.

Instagramda Beğeni İle Takipçi

Takipçi arttırma konusunda paylaşımları beğenmek diğer bir yöntem. Takipçilerinizin ve takip ettiğiniz profillerin paylaşımlarını ne kadar çok beğenirseniz ne kadar fazla yorum yazarsanız o kadar çok ilgi çekersiniz. Bu şekilde beğeni ile takipçi sayısını arttırmak etkili bir yöntemdir.

Instagram Etiketler İle Takipçi

Fotoğrafları # şekli ile etiketlemek(hashtag). İntagram etiketleri daha fazla kişinin sizi görmesini sağlar. Etiketler ile takipçilere ulaşıp takip sayınızı arttırmayı hedefliyorsanız gizliliğin pasif olması gereklidir. Etiketlemede dikkat edilecek en önemli nokta popüler etiketlerin seçilmesi, örneğin; #Aşk, #İstanbul, #selfie gibi. Dünya çapında popüler olan etiketleri de kullanarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Örneğin; #Love, #friend, #happy, #tbt, #lanscape gibi. Güncel haber ve popüler kültüre uygun etiketler(hashtag) de seçmeniz iyi olacaktır. Bazı kullanıcılar etiket(hashtag) ile dolu paylaşımlar yaparak çok sayıda takipçi kazanacağını düşünüyor. Fazla sayıda etiket (hashtag) kullanımı sanıldığının aksine kalıcı takipçiler sağlamıyor. Bu sebepten, 30 taneye kadar etiket(hashtag) kullanımına izin veren instagram da çok sayıda etiket(hashtag) kullanmak anlamsızlaşıyor. Fazla sayıda etiket(hashtag) kullanarak kazanılan takipçilerin çok büyük bir kısmı bir süre sonra bu profilleri takibi bırakıp kalıcı olmuyorlar. Çok sayıda etiket(hashtag) kullanmak yerine paylaşımlarınızla ilgili etiket (hashtag)leri tercih etmelisiniz. Böylelikle kullandığınız etiket(hashtag) ile ilgili içerikleri takip edenler sizi de takip etmeye başlayacak, benzer içerikler paylaşmaya devam ettiğiniz sürece takip etmeye devam edeceklerdir.

Instagram Paylaşımlar İle Takipçi

Paylaşımlarınızın sürekliliği olsun. Günde en az 1 paylaşım yapmaya özen gösterin. Paylaşım sayınız ne kadar çok olursa insanlara kendinizi unutturmamış olursunuz. Doğru etiket(hashtag) de kullanırsanız çok sayıda insana ulaşmanız kaçınılmaz olur. İnsanlara sürekli sizi takip etmeleri için sebepler sunun. Kısa süre sonra sizin profilinizi neden takip ettiklerini sorgulamasınlar. İlgilerini dağıtmamaya çalışın. Her paylaşımınız farklı konularda olur ise düzenli bir takipçi kitleniz olmaz.  Paylaşımlarınız belli konulara odaklı olur ise bu konu veya konular ile ilgilenen çok sayıda kişi tarafından takip edilirsiniz. Paylaşımlarınızda, günlük koşturmacanız, iş ortamınız   konularına yer vermekte ilgi çekici olacaktır. Günlük koşturmaca veya iş ortamı hakkındaki paylaşımlarınızda konularla ilgili etiketleri (hashtag) mutlaka kullanın. Paylaşımlarınız düzenli ve sürekli olursa takiplerde sürekli olur.

Instagram Fotoğraflar İle Takipçi

Instagram da güzel fotoğraflar her zaman fazla beğeni ve fazla takipçi ile doğru orantılıdır. Fotoğrafın rengi, açısı kimi zaman çekildiği yer oldukça önemlidir. Kendinizi güzel ya da yakışıklı bulmuyor olabilirsiniz, doğru açı ve biraz filtrenin bu konuda yapamayacağı yok. Filtre konusunda instagramın kendi filtreleri oldukça yeterli. Ama siz bu filtreleri herkes kullanıyor, ben farklı olayım diyorsanız farklı filtre uygulamaları kullanabilirsiniz. Böylece güzel bir foto ile de ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. Filtreler kadar özel efektler ile de fotoğrafı ilgi çekici yapabilirsiniz. Hoş bir güneş gözlüğü, belki bir şapka veya hoş size yakışan sizi yansıtan bir kıyafet seçimi ile daha çok ilgi çekici olabilirsiniz. Kendinize güvenmelisiniz elbette ama doğru seçimler olmazsa özgüven tek başına her zaman ilgi çekici olmayabilir. Popüler profillerdeki fotoğrafları inceleyip hangi fotoğrafların daha çok beğeni aldığını görüp, kendiniz için ipuçları yakalayabilirsiniz. Bu noktada küçük bir not, örneğin; bir instagram fenomeni ya da ünlü için duş sonrası veya havuz sonrası fotoğraf iyi olabilir ama, sosyal medyadaki diğer insanlar için sıkıcı olabilir. Fotoğraf paylaşırken, fotoğrafın çekildiği yeri etiketlerseniz; fotoğrafı çektiğiniz yere ilgi duyanlar fotoğrafınıza rahatlıkla ulaşabilir ve sizi takibe başlayabilirler. Fotoğrafınızın bir hikayesi olsun. Takipçileriniz sizin ve fotoğraflarınızın hikayesini bilsinler. Mesela, Yurt dışına mı gidiyorsunuz. Bunu takipçilerinize duyurun gerekli etiketleri(hashtag) yapın ve her önemli adımı paylaşın. Takipçilerinize o anları ve duyguları yaşatın. Diğer sosyal medya hesaplarınızı (facebook, twitter, Skype, swarm vb.) instagrama bağlayarak, instagramdan takip etmeyip bu hesaplardan takip edenler de sizi instagramdan takibe başlayabilirler. Böylece takipçi sayınız oldukça artmış olur. Bu yöntemi kullanan birçok ünlü ve tanınmış kişi takipçi sayılarını arttırmıştır.

Instagramda Zamanlama ile Takipçi Kazanmak

Instagramda paylaşım yaparken saatlerin dikkate alınması oldukça önemli. Gece saat 1-2 gibi yapacağınız bir paylaşımın çok fazla beğeni almasını ve fazla takipçiye ulaşmasını bekleyemezsiniz. Paylaşım yapıldıktan sonraki ilk 3 saatin çok önemli olduğunu düşünürsek, paylaşım yapacağımız saati iyi ayarlamamız gerekiyor. Doğru zamanda paylaşım yapmak takipçi sayınız açısından oldukça önemli. Paylaşımlarınız için kendinize uygun bir zaman belirleyin. Tabi beğeni ve takibin düşük olabileceği saatleri seçmemeye çalışın. Örneğin, öğlen saat 13:00, akşam saat 18:00 saatleri. Eğer kişisel satış için veya bir firma için paylaşımlar yapıyorsanız, satış ürünlerinizin veya firma etkinliklerinin başka yerde olmayan paylaşımlarını yapmaya özen gösterin. Yukarıda yazmış olduğumuz yöntemler yetersiz, ben bu kadar uğraşamam, sabırlı değilim derseniz; bazı sitelerin yardımı ile de takipçi kazanmak mümkün. Eğer ki bu yöntemle takipçi eklerseniz daha kısa sürede amacınıza ulaşırsınız. Bu yöntemi daha çok firma ve satış gruplarına öneririm. Kalıcı ve uzun vadeli olmak istiyorsanız biraz sabır diyorum.